SANE - Berlin Płonie

Teledysk:

berlin_plonie_srh_wrzesien39_teledysk

 

Opis dystrybutora:

Rocznica 1 września z muzyką SANE!

Po udanym występie na festiwalu Castle Party formacja SANE nie próżnowała tylko od razu zaszyła się w krakowskim Shindler Factory Studio aby zarejestrować utwór, specjalnie napisany na jubileusz 70 tej rocznicy rozpoczęcia drugiej wojny światowej.

"Berlin Płonie" - bo taki nosi tytuł ta kompozycja , została zaśpiewana w języku polskim przez Agnieszke Dyk - szczęśliwą posiadaczkę pięknego głosu który można usłyszeć w Brathankach , Kulturce oraz Graviti. Za warstwę liryczną odpowiedzialny jest (poeta, scenarzysta) Michał Zabłodzki znany z pisania liryk dla Grzegorza Turnaua czy tez Czesława Mozil-a (Czesław Śpiewa).

Muzykę do "Berlin Płonie" skomponował Dariusz "Yanuary" Styczeń (grający na co dzień w takich zespołach jak Thy Disease i Crionics) natomiast całą otoczką, produkcją i pomysłowością zajął sie Adam Grzanka (znany satyryk z kabaretu Formacja Chatlet który w Sane stał sie częścią sekcji rytmicznej.

Ostatnią niespodzianką działającą zupełnie na innej platformie muzycznej jest ZGAS – dwukrotny mistrz Polski w BEAT BOXIE który dodatkowo wzbogacił tą kompozycje i przełamał pewne lody.

Zespól w tej chwili wraz z grupami rekonstrukcyjnymi spędza czas na planie teledysku, którego premiera odbędzie się dokładnie 1wrzesnia na portalu YOUTUBE oraz MYSPACE. Produkcją i reżyserią clipu zajął sie Dawid Kozłowski (artysta fotografik, specjalizujący sie głównie w wizualizacjach).