Poczta Polowa

Życzenia

w39 2020Życzymy Wam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością.

Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.

 

Zarząd i Członkowie SRH Wrzesień 39

81 rocznica Bitwy Radłowskiej

Ten rok jest rokiem niełatwym. Jednak pamięć o bohaterach którzy oddali życie i zdrowie za wolność naszej ojczyzny była pielęgnowana nawet w trudniejszych czasach gdy nie wolno było mówić o Bohaterach. W tym roku uroczystości związane z Bitwą Radłowską, będą przebiegać inaczej niż co roku, jednak nie wyobrażamy sobie aby nie oddać hołdu walczącym w 1939 roku żołnierzom Wojska Polskiego.
6 września 2020 roku od godzin porannych nasza delegacja będzie uczestniczyła w obchodach rocznicowych w Radłowie.
9:30 uroczystości na rynku w Radłowie.
10:00 uroczystości na cmentarzu parafialnym w Radłowie.
 

Upalny wrzesień

Choć dzisiaj wrześniowa pogoda budzi w nas raczej obawy o podtopienia, to tamten „Pamiętny Wrzesień” był jednym z najbardziej suchych i gorących jakie pamiętało Wojsko Polskie. I właśnie w piękną, słoneczną pogodę, na drogach pojawiły się tumany kurzu wzbite przez wozy pancerne, rozpalone wrześniowe niebo przeszywał ryk lotniczych silników. Wtedy właśnie przyszło bić się o Polskę!

Godzina W

Samodzielny Batalion Partyzancki „Skała” – sformowany w pierwszych dniach sierpnia 1944 roku w ramach akcji „Burza”. Przygotowywany początkowo do wsparcia niedoszłego powstania w Krakowie, batalion operował w rejonie Miechowa, a na początku września został skierowany na pomoc powstańcom warszawskim.

Pamiętajmy o Bohaterach którzy oddali życie walcząc o wolność. Niech ich gorące serca pełne miłości do ojczyzny będą dla nas wyznacznikiem tego co w życiu jest na prawdę ważne.

3...2...1... Wracamy do gry!

Film Reko-Kwarantanna 2020W tych ciężkich czasach dziękujemy całemu personelowi medycznemu i wszystkim służbom, które codziennie dbają o nasze zdrowie, narażając własne. A my, grzecznie siedzimy w domach razem z naszą pasją. P.S. niektórzy z naszych kolegów nawet na Węgrzech uczą się polskiego.

LINK


Wspomnienie Akcji Most III

Plansza pkt 7a ZABAWASzanowni Państwo, rok temu niemal dokładnie w rocznicę lipcowej akcji MOST III nasze stowarzyszenie miało okazję zaprezentować grę terenową związaną z tamtymi wydarzeniami. Na terenie sanktuarium w podtarnowskiej Zabawie przygotowana została ścieżka dydaktyczna stanowiąca jednocześnie scenariusz gry terenowej, wspominająca tamte wydarzenia. Dzisiaj 20 maja chcielibyśmy Państwu przedstawić jeden z kluczowych elementów tamtych wydarzeń. To właśnie tego dnia w 1944 roku Armia Krajowa zdobyła pocisk V2 który spadł, lecz nie wychuchł, w okolicy miejscowości Sarnaki. I z tym właśnie związany jest punkt 7a naszej gry.

Zdjęcie pochodzi z inscenizacji historycznej z 2018 roku
Pilot Dakoty

Gloria Victis.exe

gloriavictis 5 20200325 1533684132Nie, nie, tytuł to nie błąd! Okazuje się, że w domowym zaciszu można również na inne sposoby poczuć klimat Polskiego Września.

Jeden z naszych rekonstruktorów zaangażował się kilka lat temu w projekt odtworzenia Kampanii Wrześniowej w grze Battlefield 1942, która do tej pory pozwalała toczyć wirtualne walki jedynie na Pacyfiku czy w północnej Afryce.

Odpowiada On za trójwymiarowe modele do Gloria Victis, bo taką nazwę przyjął poświęcony Polskiemu epizodowi dodatek.

Do gry dodano szereg nowych pól bitewnych jak choćby:
- Westerplatte, gdzie naszym zadaniem będzie utrzymać się jak najdłużej w historyczne odwzorowanych wartowniach i koszarach,
- Grodno, w urbanistycznym klimacie z powodzeniem można zamieniać sowieckie czołgi w pochodnie za pomocą butelek z benzyną,
- Iłża, obrona na przedmieściach miasta z użyciem tankietek, karabinów ppanc. w otoczeniu ruin gotycko-renesansowego zamku,
- Szack, melancholia jezior przerywana jest rykiem wystrzałów. Przydadzą się armaty prawosławna wz. 1897 oraz fiat 621 do transportu,

To wszystko w towarzystwie odwzorowanego wyposażenia i umundurowania polskiego, niemieckiego oraz radzieckiego.

Armata ppanc. Boforsa wz.36 jest w pełni mobilna na wszystkich mapach, więc śmiejemy się, że możemy poćwiczyć przed kolejną inscenizacją na naszym rekonstrukcyjnym szlaku, choć przy użyciu klawiatury i myszki, przychodzi to z pewnością zdecydowanie łatwiej.

Gra, choć jest już pełnoletnia, to ta modyfikacja tchnęła w nią nowe życie a jednocześnie na chwilę obecną jest to jedna z niewielu możliwości, aby w grze komputerowej wcielić się w żołnierza polskiego, który dysponuje taką ilością historycznego uzbrojenia. Należy podkreślić, że zespół dużą wagę kładzie na wierne odzwierciedlenie historycznych wydarzeń. Jest to, więc również sposób, aby zainteresować zagranicznych graczy naszą bojową historią.

Strona poświęcona omawianej modyfikacji: https://www.moddb.com/mods/gloria-victis

Krótkie filmy:
https://youtu.be/FBqhKjL-_iA
https://youtu.be/BZLPFraviqc

 

Instrukcja co i jak, żeby cofnąć się do 1939 roku:

- Pobierz FH 0.7 Portable: https://drive.google.com/open?id=0B1972pQy4wOlOWQ2YldDZ0FmSEU
- Wypakuj gdziekolwiek chcesz
- Gotowe!
- Aby uruchomić mod "FH 0.7 + Gloria Victis" uruchom bf1942.exe, wybierz zakładkę: CUSTOM GAME > FH 0.7 > ACTIVATE.

- Aby zagrać offline wybierz zakładkę: Multiplay > Create Game > Wybierz mapę klikając dwa razy np: Westerplatte, Grodno, Szack lub Iłża > Start Local
- Można także spróbować dołączyć na serwer online Multiplay > Internet > Favorites po prawej > Pixel-Fighter.com

W razie problemów (wyrzucenie do pulpitu, błędy itp.):
- Przejdź do folderu Battlefield 1942 kliknij prawym bf1942.EXE > Właściwości > Zgodność > Zaznacz "Uruchom jako ADMINISTRATOR"
- Ewentualnie w tej samej zakładce spróbuj ustawić Tryb zgodności > Windows 98/Me

I być może do zobaczenia na wojennym pikselowym szlaku!

GALERIA


Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu lub oprogramowania, utratę danych plików i dokumentów przechowywanych na urządzeniach mobilnych i komputerach Użytkownika, ani za szkody poniesione przez Użytkownika spowodowane zagrożeniami występującymi w sieci Internet, zwłaszcza włamaniami do systemu, przejęciami haseł przez osoby trzecie, zainfekowaniem wirusami systemu.

Strona 1 z 30