W dniach 5-6 września br. nasze Stowarzyszenie wzięło udział w uroczystych obchodach upamiętniających walki toczone w wojnie obronnej 1939 roku na terenie gminy Radłów (k. Tarnowa).
Rozpoczęły się one w sobotę o godzinie 17.00 uroczystą Mszą świętą w kościele w Biskupicach Radłowskich, podczas której w barwach 20 Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej wystawiliśmy pododdział honorowy wspólnie z kolegami z grup rekonstrukcyjnych 3 Pułku Strzelców Podhalańskich oraz 16 Pułku Piechoty i 5 Pułku Strzelców Konnych. W trakcie mszy wystawiliśmy również wartę honorową, a po mszy złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy 20 PPZK, którzy walczyli z niemieckim agresorem i zginęli na ziemi biskupickiej.
Następnie w asyście orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Radłowa, pocztów sztandarowych i licznie zgromadzonych mieszkańców przemaszerowaliśmy na wały nad Dunajcem, gdzie nastąpiło oficjalne odsłonięcie nowego pomnika upamiętniającego bitwę o most w Biskupicach Radłowskich. Po zaciągnięciu warty i podniesieniu flagi państwowej przez rekonstruktorów oraz przemówieniach okolicznościowych odbył się apel poległych i salwa honorowa przygotowane i przeprowadzone przez członków Naszego Stowarzyszenia.
Sobotnie obchody zakończyło otwarcie wystawy prezentującej historię, tradycję i szlak bojowy 20 PPZK w szkole w Biskupicach Radłowskich.
W niedzielę 6 września obchody rocznicowe przeniosły się do Radłowa. Tam wystawiliśmy wartę honorową pod pomnikiem upamiętniającym obrońców szkoły w Radłowie a później wraz z kolegami z GRH 16 pp z Tarnowa w uroczystym pochodzie przemaszerowaliśmy na radłowski cmentarz, na którym w kwaterze Armii "Kraków" pochowano 186 poległych w walkach o przeprawy na Dunajcu żołnierzy Wojska Polskiego. Tam wystawiliśmy wartę honorową przy poświęconym Im pomniku oraz jako kompania honorowa uczestniczyliśmy we Mszy św. Po zakończeniu części kościelnej rozpoczęły się uroczystości o charakterze cywilno-wojskowym, podczas których przeprowadziliśmy apel poległych i salwę honorową oraz złożyliśmy wieniec pod pomnikiem żołnierzy września.
Ostatnim akcentem było wystawienie warty i złożenie wiązanki pod obeliskiem upamiętniającym walkę o folwark "Szatanówka" w Radłowie.