Rekonstrukcyjny maraton na lubelszczyźnie

Szanowni Państwo, zapowiada się bardzo interesujący rekonstrukcyjnie weekend, ale nie tylko. W tym wpisie prezentujemy 3 plakaty wydarzeń, w których będziemy brać udział.

W dniu dzisiejszym tj. 11.09 rozpoczął się Rajd Historyczny trasą walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej współorganizowany z Instytutem Pamięci Narodowej. Na trasie Józefów, Krasnobród, Zielone, Tomaszów Lubelski przemieszczają się historyczne pojazdy wraz z załogami. Podczas rajdu odbywają się konferencje oraz inne uroczystości, a kulminacyjnym momentem będzie prezentacja sprzętu w przededniu Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim.

>Krótka relacja wideo z rajdu<

W sobotnie popołudnie wybierzemy się w kierunku Cieszanowa, gdzie na łąkach w pobliżu Gajówki Szczerbiwilka koło Dachnowa stoczymy rekonstrukcyjny bój w 80 rocznicę tamtych wydarzeń. 

Aby ułatwić Państwu dotarcie podajemy współrzędne i opis, ponieważ sama gajówka została rozebrana i znalezienie jej na mapie będzie ciężkie. Leśnictwo przygotowuje na miejscu informacje oraz parkingi.
Jadąc od strony Jarosławia mijamy miejscowość Oleszyce i Futory, jadąc dalej drogą wojewódzką DW865. Gdy po lewej stronie skończy się las (po prawej stronie jest kapliczka) skręcamy w lewo w asfaltową drogę i kierujemy się na północ, aż do miejsca gdzie po około kilometrze droga asfaltowa odbija w lewo, w tym miejscu należy kierować się nadal na wprost, na północ drogą bitą jeszcze 800 metrów. Dotrzemy do miejsca dawnej Gajówki Szczerbiwilka, bitwa będzie organizowana na prawo (na wschód) od tego miejsca. Postaramy się dodać to miejsce do MapGoogle aby było widoczne dla wszystkich.

Serdecznie zapraszamy!

https://goo.gl/maps/KxLkVJ3e8BXGduKw8

50°12'50.0"N 23°05'02.3"E

W niedzielę od samego rana będziemy obecni na łąkach stadniny w Dąbrowie Tomaszowskiej, aby stoczyć walkę w Bitwie pod Tomaszowem Lubelskim, którą w tym roku nasze Stowarzyszenie ma przyjemność współorganizować. Będzie to z pewnością jedna z największych rekonstrukcji w tym roku. Zobaczymy tam pojazdy, które właśnie jadą w historycznym rajdzie, ale również o wiele więcej. Świetna pirotechnika pozwalająca choć w części wyobrazić sobie grozę wojny i tamtych dni, wielu doświadczonych rekonstruktorów, pojazdy oraz narrator wydarzenia postarają się przekazać Państwu historię walk o ojczyznę wkładając w to wydarzenie całe swoje serce wiele trudu i potu, wszystko dlatego aby Ocalić od Zapomnienia.


Jednak nie tylko bitwa będzie miała miejsce w Tomaszowie. Już w piątek przewidziane są wydarzenia związane z 80 rocznicą bitwy, o godzinie 10:00 rozpocznie się Sesja historyczna „Ocalić od Zapomnienia”. Natomiast sobota i niedziela ubogacona będzie obecnością znacznej ilości sprzętu motorowego.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na portalu Facebook, gdzie postaramy się dokumentować na bieżąco wydarzenia nadchodzących dni.  facebook.com/wrzesien39/

Szczegóły na plakatach

 

Szanowni Państwo, zapowiada się bardzo interesujący rekonstrukcyjnie weekend lecz nie tylko. W tym wpisie prezentujemy 3 plakaty wydarzeń w których będziemy brać udział.

W dniu dzisiejszym tj. 11.09  rozpoczął się Rajd Historyczny trasą walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej współorganizowany z Instytutem Pamięci Narodowej. Na trasie Józefów, .Krasnobród, Zielone, Tomaszów Lubelski, przemieszczają się historyczne pojazdy wraz z załogami. Na trasie rajdu odbywają się konferencje oraz inne uroczystości, a kulminacyjnym momentem będzie prezentacja sprzętu w przededniu Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim.

W sobotnie popołudnie wybierzemy się w kierunku Cieszanowa, gdzie na łąkach w pobliżu Gajówki Szczerbiwilka koło Dachnowa stoczymy rekonstrukcyjny bój w 80 rocznicę tamtych wydarzeń.

W niedzielę od samego rana będziemy obecni na łąkach stadniny w Dąbrowie Tomaszowskiej aby stoczyć walkę w Bitwie pod Tomaszowem Lubelskim którą w tym roku nasze Stowarzyszenie ma przyjemność współorganizować. Będzie to z pewnością jedna z największych rekonstrukcji w tym roku, zobaczymy tam pojazdy które właśnie jadą w historycznym rajdzie, ale również o wiele więcej. Świetna pirotechnika pozwalająca choć w części wyobrazić sobie grozę wojny i tamtych dni, wielu doświadczonych rekonstruktorów, pojazdy oraz narrator wydarzenia postarają się przekazać Państwu historię walk o ojczyznę wkładając w to wydarzenie całe swoje serce wiele trudu i potu, wszystko dlatego aby Ocalić od Zapomnienia.


 Jednak nie tylko bitwa będzie miała miejsce w Tomaszowie. Już w piątek przewidziane są wydarzenia związane z 80 rocznicą bitwy, o godzinie 10:00 rozpocznie się Sesja historyczna „Ocalić od Zapomnienia”. Natomiast sobota i niedziela ubogacona będzie obecnością znacznej ilości sprzętu motorowego.

Szczegóły na plakatach