Napisane dnia 25/03/2020 przez SRH Wrzesień 39
gloria-victis-exe Nie, nie, tytuł to nie błąd! Okazuje się, że w domowym zaciszu można również na inne sposoby poczuć klimat Polskiego Września. Jeden z naszych rekonstruktorów zaangażował się kilka lat temu w projekt odtworzenia Kampanii Wrześniowej...
Napisane dnia 14/03/2020 przez SRH Wrzesień 39
wizyta-w-kurii-biskupiej-krakow Szanowni Państwo, Rok 2020 jest rokiem jubileuszowym nie tylko pod względem wydarzeń militarnych w naszej Ojczyźnie. 18-go maja roku 1920 w Wadowicach urodził się wielki człowiek, Święty Jan Paweł II. Nasze Stowarzyszenie wraz z Krakowską...
Napisane dnia 06/01/2020 przez SRH Wrzesień 39
do-siego-rokuWierząc, ze sylwester upłynął bezpiecznie i wystrzałowo pragniemy życzyć Państwu samych wspaniałości na nowy 2020 rok! Mamy nadzieję, że będzie nam dane wielokrotnie spotykać się i czcić pamięć Walczących o Wolną Polskę!  ...
Napisane dnia 22/12/2019 przez SRH Wrzesień 39
oficjalny-film-z-rajdu-wbpmSzanowni Państwo, w ten świąteczny czas zapraszamy do oglądnięcia filmu, z upalnego września. Czasu gdy nasze Stowarzyszenie współorganizowało Rajd Szlakiem Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej na terenie Roztocza. Serdecznie zapraszamy....
Napisane dnia 03/11/2019 przez SRH Wrzesień 39
dzien-zadumyDzień Wszystkich Świętych to dzień wyjątkowy, gdy myśli skupiamy wokół Tych którzy odeszli. My również postanowiliśmy oddać hołd tym, którzy odeszli walcząc w różnych wojnach i powstaniach, a Krakowski Cmentarz Rakowicki, usiany jest...
Napisane dnia 05/10/2019 przez SRH Wrzesień 39
spij-kolegoZ przykrością i żalem zawiadamiamy, że w wieku 33 lat, przedwcześnie zmarł nasz Przyjaciel, Kolega i wieloletni członek Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39” ANDRZEJ DRWAL Uroczystości pogrzebowe odbędą się w...
Napisane dnia 11/09/2019 przez SRH Wrzesień 39
rekonstrukcyjny-maraton-na-lubelszczyznieSzanowni Państwo, zapowiada się bardzo interesujący rekonstrukcyjnie weekend, ale nie tylko. W tym wpisie prezentujemy 3 plakaty wydarzeń, w których będziemy brać udział. W dniu dzisiejszym tj. 11.09 rozpoczął się Rajd Historyczny trasą...
Napisane dnia 22/08/2019 przez SRH Wrzesień 39
wola-rzedzinska 15 sierpnia 2019 w promieniach popołudniowego słońca mieliśmy okazję uczestniczyć w defiladzie z okazji Obchodów Rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej. W ramach pikniku historycznego zaprezentowaliśmy krótką inscenizację z...
Napisane dnia 02/06/2019 przez SRH Wrzesień 39
swieto-pulkowe-2019Jak co roku nasze stowarzyszenie obchodziło Święto Pułkowe, podobnie jak nasi przedwojenni bohaterowie, 26 maja spotkaliśmy się na uroczystej mszy, na którą przybyli również zaproszeni goście, przyjaciele stowarzyszenia, a także nasze...
Napisane dnia 13/05/2019 przez SRH Wrzesień 39
noc-muzeow-2019W tym roku z okazji Krakowskiej Nocy Muzeów, serdecznie zapraszamy Państwa do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8. Gdzie będzie można zobaczyć nie tylko eksponaty, ale również dioramy, uzbrojenie,...
Napisane dnia 11/11/2018 przez SRH Wrzesień 39
setna-rocznica-odzyskania-niepodleglosci W tym wyjątkowym dniu, serdecznie dziękujemy, że jesteście Państwo z nami. A korzystając z pięknej pogody zachęcamy również do udziału w różnych patriotycznych wydarzeniach. Oby święta takie jak to dzisiejsze były okazją do szerzenia...
Napisane dnia 04/09/2018 przez SRH Wrzesień 39
rocznica-bitwy-radlowskiej-2018Szanowni Państwo, już w najbliższy weekend zapraszamy do Biskupic Radłowskich i Radłowa, gdzie odbędą się obchody 79 rocznicy wybuchy II Wojny Światowej, bitwy o most w Biskupicach Radłowskich, oraz walk o Radłów. Szczegóły na plakacie.

Święto Pułkowe 2017


26 maja był przed wojną, uroczystym dniem dla całego Krakowa, to właśnie wtedy Krakowska Dwudziestka obchodziła swoje Święto Pułkowe. Defilada, spotkania z mieszkańcami, msza Ilustrowany Kurier Codzienny –rezerwował pierwszą stronę, w rocznicę bitwy pod Zamosjem (Zamoszem) Dzieci Krakowa były na ustach wszystkich.
My również kontynuując tradycje Pułku staramy się przypomnieć, kim byli bohaterowie wojny, z 1939 którzy wyszli z Krakowa przelewać krew na wielu frontach. W tym roku uroczysta msza odbyła się w kościele Franciszkanów na ul. Reformackiej, po niej nastąpiło odczytanie rozkazów, wręczenie awansów i podziękowań za działalność na rzecz Stowarzyszenia. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na linię A-B oraz pod kościół Mariacki-tam nie można zaprzeczyć-Dwudziesty znów przykuwał uwagę nie tylko mieszkańców, ale, a może i, przede wszystkim turystów. Przeszliśmy ulicą Floriańską na Plac Matejki pod Pomnik Grunwaldzki gdzie spotkała nas miła niespodzianka-stanęliśmy twarzą w twarz z wycieczką młodzieży z Wileńszczyzny, która w zamian za możliwość sfotografowania się z naszym oddziałem zaśpiewała specjalnie dla nas pieśń o Trokach. W drodze do restauracji Wiślany Ogród wstąpiliśmy na Wawel, gdzie w murach przy Bramie Herbowej znajduje się pod pozycją 86 cegiełka 20 Pułku Piechoty, który przekazał pieniądze na odnowę Zamku Królewskiego na Wawelskim Wzgórzu.

GALERIA


Poszukujemy pamiątek

7b35c5f5816d11bbe1548dc976e5ad71c4d2d760280def1f24263e8d152c24b9

 

Kim jesteśmy?

niesmiertelnik

Dołącz do nas!

wrzesien39_rekrutacja_sp

Przyjaciele

StowarzyszenieHistoryczneWielkaCzerwonaJedynka

tvp

 

muzeum_armii_krajowej

 

first to fight

Dołącz do nas na:

facebook

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1841707