Napisane dnia 31/05/2020 przez SRH Wrzesień 39
3-2-1-wracamy-do-gryW tych ciężkich czasach dziękujemy całemu personelowi medycznemu i wszystkim służbom, które codziennie dbają o nasze zdrowie, narażając własne. A my, grzecznie siedzimy w domach razem z naszą pasją. P.S. niektórzy z naszych kolegów nawet...
Napisane dnia 20/05/2020 przez SRH Wrzesień 39
wspomnienie-akcji-most-iiiSzanowni Państwo, rok temu niemal dokładnie w rocznicę lipcowej akcji MOST III nasze stowarzyszenie miało okazję zaprezentować grę terenową związaną z tamtymi wydarzeniami. Na terenie sanktuarium w podtarnowskiej Zabawie przygotowana została...
Napisane dnia 25/03/2020 przez SRH Wrzesień 39
gloria-victis-exe Nie, nie, tytuł to nie błąd! Okazuje się, że w domowym zaciszu można również na inne sposoby poczuć klimat Polskiego Września. Jeden z naszych rekonstruktorów zaangażował się kilka lat temu w projekt odtworzenia Kampanii Wrześniowej...
Napisane dnia 14/03/2020 przez SRH Wrzesień 39
wizyta-w-kurii-biskupiej-krakow Szanowni Państwo, Rok 2020 jest rokiem jubileuszowym nie tylko pod względem wydarzeń militarnych w naszej Ojczyźnie. 18-go maja roku 1920 w Wadowicach urodził się wielki człowiek, Święty Jan Paweł II. Nasze Stowarzyszenie wraz z Krakowską...
Napisane dnia 06/01/2020 przez SRH Wrzesień 39
do-siego-rokuWierząc, ze sylwester upłynął bezpiecznie i wystrzałowo pragniemy życzyć Państwu samych wspaniałości na nowy 2020 rok! Mamy nadzieję, że będzie nam dane wielokrotnie spotykać się i czcić pamięć Walczących o Wolną Polskę!  ...
Napisane dnia 22/12/2019 przez SRH Wrzesień 39
oficjalny-film-z-rajdu-wbpmSzanowni Państwo, w ten świąteczny czas zapraszamy do oglądnięcia filmu, z upalnego września. Czasu gdy nasze Stowarzyszenie współorganizowało Rajd Szlakiem Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej na terenie Roztocza. Serdecznie zapraszamy....
Napisane dnia 03/11/2019 przez SRH Wrzesień 39
dzien-zadumyDzień Wszystkich Świętych to dzień wyjątkowy, gdy myśli skupiamy wokół Tych którzy odeszli. My również postanowiliśmy oddać hołd tym, którzy odeszli walcząc w różnych wojnach i powstaniach, a Krakowski Cmentarz Rakowicki, usiany jest...
Napisane dnia 05/10/2019 przez SRH Wrzesień 39
spij-kolegoZ przykrością i żalem zawiadamiamy, że w wieku 33 lat, przedwcześnie zmarł nasz Przyjaciel, Kolega i wieloletni członek Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39” ANDRZEJ DRWAL Uroczystości pogrzebowe odbędą się w...
Napisane dnia 11/09/2019 przez SRH Wrzesień 39
rekonstrukcyjny-maraton-na-lubelszczyznieSzanowni Państwo, zapowiada się bardzo interesujący rekonstrukcyjnie weekend, ale nie tylko. W tym wpisie prezentujemy 3 plakaty wydarzeń, w których będziemy brać udział. W dniu dzisiejszym tj. 11.09 rozpoczął się Rajd Historyczny trasą...
Napisane dnia 22/08/2019 przez SRH Wrzesień 39
wola-rzedzinska 15 sierpnia 2019 w promieniach popołudniowego słońca mieliśmy okazję uczestniczyć w defiladzie z okazji Obchodów Rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej. W ramach pikniku historycznego zaprezentowaliśmy krótką inscenizację z...
Napisane dnia 02/06/2019 przez SRH Wrzesień 39
swieto-pulkowe-2019Jak co roku nasze stowarzyszenie obchodziło Święto Pułkowe, podobnie jak nasi przedwojenni bohaterowie, 26 maja spotkaliśmy się na uroczystej mszy, na którą przybyli również zaproszeni goście, przyjaciele stowarzyszenia, a także nasze...
Napisane dnia 13/05/2019 przez SRH Wrzesień 39
noc-muzeow-2019W tym roku z okazji Krakowskiej Nocy Muzeów, serdecznie zapraszamy Państwa do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8. Gdzie będzie można zobaczyć nie tylko eksponaty, ale również dioramy, uzbrojenie,...

Święto Pułkowe 2017


26 maja był przed wojną, uroczystym dniem dla całego Krakowa, to właśnie wtedy Krakowska Dwudziestka obchodziła swoje Święto Pułkowe. Defilada, spotkania z mieszkańcami, msza Ilustrowany Kurier Codzienny –rezerwował pierwszą stronę, w rocznicę bitwy pod Zamosjem (Zamoszem) Dzieci Krakowa były na ustach wszystkich.
My również kontynuując tradycje Pułku staramy się przypomnieć, kim byli bohaterowie wojny, z 1939 którzy wyszli z Krakowa przelewać krew na wielu frontach. W tym roku uroczysta msza odbyła się w kościele Franciszkanów na ul. Reformackiej, po niej nastąpiło odczytanie rozkazów, wręczenie awansów i podziękowań za działalność na rzecz Stowarzyszenia. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na linię A-B oraz pod kościół Mariacki-tam nie można zaprzeczyć-Dwudziesty znów przykuwał uwagę nie tylko mieszkańców, ale, a może i, przede wszystkim turystów. Przeszliśmy ulicą Floriańską na Plac Matejki pod Pomnik Grunwaldzki gdzie spotkała nas miła niespodzianka-stanęliśmy twarzą w twarz z wycieczką młodzieży z Wileńszczyzny, która w zamian za możliwość sfotografowania się z naszym oddziałem zaśpiewała specjalnie dla nas pieśń o Trokach. W drodze do restauracji Wiślany Ogród wstąpiliśmy na Wawel, gdzie w murach przy Bramie Herbowej znajduje się pod pozycją 86 cegiełka 20 Pułku Piechoty, który przekazał pieniądze na odnowę Zamku Królewskiego na Wawelskim Wzgórzu.

GALERIA


Poszukujemy pamiątek

7b35c5f5816d11bbe1548dc976e5ad71c4d2d760280def1f24263e8d152c24b9

 

Kim jesteśmy?

niesmiertelnik

Dołącz do nas!

wrzesien39_rekrutacja_sp

Przyjaciele

StowarzyszenieHistoryczneWielkaCzerwonaJedynka

tvp

 

muzeum_armii_krajowej

 

first to fight

Dołącz do nas na:

facebook

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1865983